Lietotājiem

Ieiet portālā
Aizmirsi paroli?

Vēl neesi lietotājs?

Kļūt par lietotāju
atbalstitaju-logo
SIF_logo_krasains_pamata_RGB


Šī mājas lapa ir veidota ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons”

Ankilozējošais spondilīts

publicēts: 10.07.2012 | Birkas: Veseliba, Ankilozējošais spondilīts, Slimība
Ziņot par neatbilstošu saturu

   Ankilozējošais spondolīts ir progresējoša slimība – tā var radīt locītavu bojājumus un invaliditāti. Bieži vien cilvēki var piedzīvot remisiju (periodu bez AS simptomiem), bet to simptomi atjaunojas un var izraisīt akūtas sāpes.

     Ankilozējošais spondolīts ir arī sistemātiska slimība, kas nozīmē, ka var ietekmēt citus audus visā organismā. Attiecīgi tas var izraisīt iekaisumu vai ievainojumu citām locītavām, kā arī citos orgānos, piemēram, acu, sirds, plaušas un nieres. Ankilozējošā spondilītam ir vairākas citas formas ar vairākiem citiem apstākļiem, piemēram, psoriātisko artrītu un reaktīvs artrīts (agrāk saukts par Reitera slimību), un artrīts, kas saistīts ar Krona slimību. Katra no šī slimībām var izraisīt slimības un iekaisumus mugurkaulā, citu locītavu acu, ādas, mutes un dažādiem orgāniem. Ankilozējošais spondulīts uzskatīts par vienu no daudzajām reimatiskajām slimībām, jo tas var izraisīt simptomus, iesaistot muskuļus un locītavas.
     Ankilozējošais spondulīts ir divas reizes biežāk vīriešiem nekā sievietēm. Ankilozējošais spondulīts skar visas vecuma grupas, arī bērnus. Kad tas skar bērnus, tad to sauc par nepilngadīgo ankilozējošo spondilītu. Visbiežāk vecuma simptoma parādīšanās ir divdesmit trīsdesmit gadu vecumā. Ankilozējošais spondilīts bieži ir minēta kā Behtereva slimība.
     Ja ankilozējošo spondulitu neārstē, iekaisuma process var progresēt un radīt izmaiņas mugurkaulā. Kad ķermenis pats mēģina novērst iekaisumu, tas var sadzīt un saaugt nepareizi. To sauc par ankilozi. Tas var izraisīt paaugstinātu risku mugurkaula lūzumam. Ankilozējošais spondulīts izraisa stīvumu, sāpes, locītavu bojājumus, kā arī ierobežo pavietošanās iespējas, apgrūtinot veikt ierastās darbības.

Lai pievienotu komentāru nepieciešams reģistrēties